[ Burun Estetiği Hakkında ]

Sıkça Sorulan Sorular

Burun estetiği operasyonu ağrılı bir operasyon mudur?

Ameliyat anestezi ile yapıldığı için hasta operasyon sürecinde acı, sızı hissetmez. Ameliyat sonrasında ilk birkaç gün için ağrı kesici ile, oluşabilecek ağrılar minimuma indirilir.

Burun estetiği operasyonunun riskleri var mıdır?

Her cerrahi işlemde olduğu gibi burun estetiğinde de komplikasyon ve risk ihtimali olabilir. Ancak sağlık profesyonelleri olarak bunları öngörüp hastayı doğru bilgilendirmek görevimiz. Hastalar bu konuda her zaman tarafımızca bilgilendirilir, tüm süreç şeffaftır.

Burun ameliyatlarında kanama çok olur mu ?

Burun estetiği operasyonu sonrası aşırı kanama çok nadir görülür, ancak bu tip durumlar için hastalarımızın bize 7/24 ulaşabileceği irtibat kanallarımız mevcut. Tabii ameliyat öncesi yapılacak tetkikler, kan analizleri sayesinde riskler araştırılıp ameliyat sonrasında sorun yaşanması olasılığı minimuma indirilir.

Burun estetiği ameliyatı için yaş sınırı nedir?

Burun estetiği ameliyatı alt yaş sınırı kadınlarda 16 erkeklerde ise 17 dir. Kişinin ameliyat olmasına engel olan bir sağlık sorunu yok ise üst yaş sınırı yoktur.

Burun estetiği her mevsim yapılabilir mi?

Bünyede alerjik bir durum söz konusu değilse, her mevsim yapılabilir.

Ameliyata giderken ne yenilmeli ?

Genel anestezi öncesinde midenin tamamen boş olması gerekmektedir. Bu sebeple en az 7 saat açlık önerilir.

Burun estetiği ameliyatı sonunda nasıl beslenmeliyiz?

Burun estetik ameliyatı sonrasında ilk beslenme yaklaşık 3 saat sonra, sulu hafif gıdalarla olacaktır. Ancak sonrası için özel bir diyete gerek yoktur. Sadece çok sert gıdalar, özellikle dişlerle kırarak tüketilmemeli.

Burun estetiği operasyonumdan sonra dikişler ne zaman alınır?

Operasyonumuzun tipine bağlı olarak eğer alınması gereken dikişiniz varsa bir hafta sonra alınması uygun olacaktır. Burun içine atılan dikişler zamanla kendi kendine eridiğinden alınması gerekmez.

Burun estetiği operasyonundan sonra kaç defa kontrole gelinir?

Genellikle ameliyattan sonra 7. tampon ve alçıyı alıyoruz. Uzun dönemdeki takip için ise ilk 6 ay boyunca iki aylık aralıklarla, sonrasında ise birinci ve ikinci yılında kontrol gerekli.

Ne zaman rahat nefes alınabilir?

Ameliyattan hemen sonra burun içerisine yerleştirdiğimiz ince silikon tabaka sayesinde hasta nefes alabilir. Hastalarımıza operasyondan sonraki hafta boyunca sümkürmemeyi öneriyoruz. Birinci haftadan sonra hasta burnunu tuzlu suyla çalkalayarak temizlemeye ve hafifçe sümkürmeye başlayabilir. Bu ilerleyen vakitlerde de içeride oluşan kabukların temizlenmesini, daha rahat nefesi sağlayacaktır.