[ Hakkımda ]

Dr. Oğuzhan Oğuz

Doktor öğretim üyesi Oğuzhan OĞUZ, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Türkiye’nin en eski hastanelerinden olan Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yapmış ve 2013 yılında Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 2013-2015 yılları arasında mecburi hizmetini gerçekleştirdikten sonra hastalarına daha iyi hizmet verebilmek için devletteki görevinden istifa ederek özel sektörde görevine devam etmiş olan Doktor öğretim üyesi Oğuzhan OĞUZ, ihtisası boyunca özellikle estetik burun cerrahisi, horlama ve uyku apnesi tedavisi, çocuk kulak burun boğaz hastalıkları ve baş boyun kanser cerrahisi konularında kendini geliştirme fırsatı bulmuştur. Ayrıca, uzmanlık eğitimi sonrasında Güneydoğu Anadolu bölgesindeki mecburi hizmeti esnasında çalıştığı hastanede daha önce gerçekleştirilmeyen pek çok ameliyatı gerçekleştirme fırsatı yakalamıştır. Rinoplasti, revizyon rinoplasti ve kosta (kaburga) nakli ile revizyon (ameliyat sonrası düzeltme) operasyonlarında çok sayıda ameliyat yapmıştır. Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Rinoloji Derneği, Uyku Derneği ve Yüz Plastik Cerrahisi Derneği üyesi olan Doktor öğretim üyesi Oğuzhan OĞUZ, Nişantaşı Üniversitesi’nde part-time Öğretim Üyesi olarak akademik çalışmalarına da devam etmektedir. Ortağı ve yönetim kurulu üyesi olduğu Baypark Hospital Grubunda 2015 -2021 yılları arasında staf doktor olarak çalıştıktan sonra Wellnose Clinic’i kurmuştur ve hastalarını burada kabul etmektedir.  Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 10 adet makalesi ve devam etmekte olan çok sayıda araştırma çalışması mevcut olan Doktor öğretim üyesi Oğuzhan OĞUZ, branşıyla alakalı ulusal ve uluslararası kongrelere düzenli olarak katılmaktadır.

Dr. Oğuzhan Oğuz’a göre burun görüntüsü ve fonksiyonları ile bir bütündür. Estetik görünen ancak iyi nefes alamayan bir burun mu ya da görüntüsü kişinin özgüvenini etkileyen ancak iyi nefes alan bir burun mu? İstediğimiz ikisi de değil. Bizim felsefemizde hem güzel, hem estetik ve doğal görünen hem de tüm fonksiyonları ile iyi çalışan – iyi nefes alan, güzel koku alan- ve kişinin yüzüne tam uyumlu bir burun iyi burundur yani ‘wellnose’ dur.

Dr. Oğuzhan Oğuz ve uzman ekibi , estetik ve cerrahi işlemlerini Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenen ve ruhsatlandırılmış güvenilir hastanelerde gerçekleştirmektedir.