Yaz Aylarında Burun Estetiği

Yazın burun ameliyatı yapma konusunda herhangi bir engel yoktur. Burun estetiği (Rinoplasti) estetik bir ameliyat olduğu için tüm cerrahi işlemler gibi yılın herhangi bir zamanında güvenle yapılabilir.

Şehir dışından gelen hastalar kaç gün hastanede ya da istanbul’da kalmaları gerekiyor?

Burun ameliyatı yaptırmak için sadece İstanbul içerisinde değil, İstanbul’un dışından gelenlerde de oldukça geniş bir hasta kesimi bulunmaktadır. Bu nedenle ameliyat için ne zaman gelmeleri gerektiği ve şehirde ne kadar kalmalarının uygun olacağı gibi bilgiler, hasta ve yakınları için önemlidir. Şehir dışından gelen hastaların kaç gün hastanede ve kaç gün İstanbul içerisinde konaklaması gerektiği doğru şekilde planlanmalıdır.

Burun estetiği ve alerji

Alerjik nezle rahatsızlığı yaşayan hastalar, genelde burun estetiğinin hastalıkları adına tedavi ve fayda olarak etki etmeyeceğini düşünürler. Burun ameliyatı alerjiyi tedavi etmemekte fakat direkt etki etmese bile alerji rahatsızlığının belirli bir oranda azalmasına destek vermektedir.

Burun estetiği ameliyatında genel anestezi mi lokal anestezi mi?

Burun estetiği ameliyatı olacak hastalar, ameliyat esnasında herhangi bir acı ya da ağrı duymaktan yana doğal olarak korku taşırlar. Bu nedenle genel ya da lokal anestezi seçeneklerinden hangisinin uygulanacağı konusu birçok hasta için çok önemlidir. Hem hastanın psikolojik durumu hem de doktorların rahat çalışabilmesi adına genel anestezi seçeneği tercih edilir. Elbette bu tercihe ameliyatın büyüklüğü de etki edecektir.

Rinoplasti sonrası burunda düşme olur mu?

Burun ameliyatları üzerinde ve daha çok kapalı rinoplasti uygulaması yapılırken ameliyatı gerçekleştirmek adına kesiler uygulanır, bu kesiler uygulanmadan da ameliyat gerçekleşemez. Uygulanan kesiler burun ucunun dik durmasını sağlayan birtakım burun ucu desteklerinin de kesiye uğramasına sebep olmakta, burun üzerinde yer alan cildin daha serbest kalması ve burun kemerinin alınması ile burun üstündeki cilt daha bol kalmaktadır.

Sinüzit hastası olanlar ameliyat olabilir mi?

Burun çevresinde sinüs adı verilen boşluklar yer almaktadır. Bu boşlukların iltihap ile dolması sonucu sinüzit adlı hastalık meydana gelir. Baş ağrısı, nefes darlığı, burun tıkanması ve bunun gibi pek çok soruna neden olan sinüzitin zamanında engellenmesi adına ilaç ya da ameliyat tedavisi gerekmektedir.