Ameliyat sonrası burnun görüntüsü ne zaman son şeklini alır?

Hastalarımın burun estetik ameliyatı öncesi ve sonrasında en çok merak ettiği konulardan birisi burun yapısının son halidir. Ameliyat sonrası burnumun görüntüsü ne zaman son şeklini alır sorusu mutlaka her muayene içerisinde konuşulmaktadır. Sonucun beklendiği gibi olmayacağı endişesini elbette her hasta yaşar.

Burun şekli ameliyattan sonra uzun bir süre değişikliklere uğrayarak iyileşmesini tamamlar. Akıntılar, şişlikler, morluklar ve ödemler sonucunda burun hemen son görüntüsüne kavuşmayacaktır.

En iyi şekilde bakılması ve iyileşme sürecine çok dikkat edilmesi sayesinde burun estetik ameliyatından sonra 1 sene içerisinde toparlanır.

Yani en son görüntünün net bir şekilde anlaşılabilmesi için 1 yıl cevabını vermek doğru olacaktır. 6. aydan sonra sonuca en yakın görünümleri elde etmek mümkündür. İlk 6 ay içerisindeki burun görünümü aynı şekilde kalmayacak ve burun yapısı gittikçe yerine oturacaktır.

Bu nedenle hastaların burun estetik ameliyatı sonrasında sabırlı olması ve ilk 1 sene çok dikkat etmesi gerekmektedir.

Küçük operasyonlar 9. aydan sonra da son görünümüne kavuşabilir. Ancak kapsamlı bir burun estetik ameliyatı için 1 sene beklemek doğru olacaktır.

Burun ameliyatından sonra burun üzerinde meydana gelecek değişimleri adım adım fark etmek çok mümkün olmayabilir. Bu nedenle hastalar her ay sonunda kendi burunlarını fotoğraflayarak asıl sonucu ve farkını 1 sene sonra daha net şekilde algılayabilirler.